5 — Ekspertki/Eksperci

Aleksandra Janus

członkini Zarządu Centrum Cyfrowego, muzeolożka, antropolożka, badaczka, doktorantka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, współautorka inicjatywy Laboratorium muzeum oraz grupy badawczej Kierunek zwiedzania, kierowniczka Pracowni Otwierania Kultury w Centrum Cyfrowym. Wykłada(ła) na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie SWPS oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Prowadzi badania publiczności instytucji kultury, specjalizuje się w badaniu doświadczenia zwiedzających w muzeach. Współpracuje z instytucjami poszukującymi efektywnych sposobów angażowania publiczności.

Magdalena Chmiel

pracuje w instytucji Katowice Miasto Ogrodów. Odpowiada za promocję i komunikację ze społecznością w Medialabie Katowice. Współkoordynowała projekt badawczy Shared Cities: Creative Momentum oraz była liderką zespołu kuratorskiego przygotowującego projekt Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki. Odbyła staż Parlamencie Europejskim, w przeszłości związana była z organizacjami studenckimi, aktualnie działa także w stowarzyszeniu GRUBA. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Oskar Adamus

pracownik instytucji Katowice Miasto Ogrodów, organizator wydarzeń kulturalnych. Koordynuje projekty Medialab i Shared Cities w ramach którego przeprowadzono badania uczestników katowickich wydarzeń (www.dataforculture.eu). W przeszłości pracował w zespołach organizacyjnych takich wydarzeń jak Art+bits festival i Katowice Street Art Festival. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku zarządzanie kulturą.

 

Piotr Celiński

Medioznawca, teoretyk mediów cyfrowych, animator kultury, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Filozofii Polityki i Komunikacji Społecznej UMCS. Kurator i współtwórca wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Autor i redaktor książek: Interfejsy. Cyfrowe technologie w komunikowaniu (Wrocław 2010), Kulturowe kody technologii cyfrowych (Lublin 2011), Mindware. Technologie dialogu (Lublin 2012), Postmedia. Cyfrowy kod i bazy danych (Lublin 2013). Współtwórca i członek zarządu Fundacji Instytut Kultury Cyfrowej (www.kulturacyfrowa.org).